+420 266 610 273

Kdo jsme - kontakt

PEPA cestovní kancelář s.r.o.

Majitelem a správcem těchto internetových stránek je rybářská cestovní kancelář PEPA.
Název cestovní kanceláře PEPA, jehož původ našim zákazníkům často není příliš jasný, souvisí s počátky firmy: když jsem v roce 1991 zakládal cestovní kancelář, která se zabývala především péčí o zahraniční návštěvníky České republiky, vybíral jsem název snadno srozumitelný, typicky český a především tak jednoduchý, aby si ho každý snadno zapamatoval. Všem těmto požadavkům název "PEPA" jednoznačně vyhovuje. Kromě služeb zahraniční klientele zajišťovala cestovní kancelář PEPA rovněž poznávací zájezdy do přírodně atraktivních částí Evropy. V té době mezi naše zájezdy patřily např. výpravy do Maroka, Španělska, Turecka, Sýrie a Skandinávie. Klientelu cestovní kanceláře PEPA tvořili především studenti vysokých škol a sportovně založení lidé. Během zájezdů do Skandinávie někteří zákazníci chytali ryby, ale nešlo o rybářské zájezdy v pravém slova smyslu. Teprve v roce 1995 jsme uspořádali první výlučně rybářské zájezdy, které dnes tvoří více než 90% naší činnosti.

Při pořádání zájezdů jsme od samého počátku kladli důraz na výběr přírodně atraktivních lokalit a na propagaci našich zájezdů ve sportovně-rybářském duchu. Tedy žádné přepravky plné mraženého masa, ale aktivní sportovní rybolov, především přívlač a muškaření. V tomto trendu pokračujeme i nadále a upřímně říkáme našim potenciálním zákazníkům: "Rybaříte-li pro potěšení z rybolovu a pobytu v přírodě, jsme rádi, ale je-li cílem Vaší rybářské výpravy mrazák plný filetů, pak si vyberte raději jinou cestovní kancelář." S výpravami českých masařů do zahraničí, především pak do Norska, nemáme a nechceme mít nic společného. Bohužel, rybářů, kteří ve své omezenosti nedokáží darovat svobodu žádné ulovené rybě, je v naší zemi velké množství a tak není divu, že image českého rybáře je především v Norsku silně pochroumaná. To je také důvod, proč naše cestovní kancelář nikdy nezačala pořádat rybářské autobusové zájezdy do norských fjordů. Ale obraťme list.

Během několika let práce cestovní kanceláře PEPA se nabídka rybářských zájezdů a výprav rychle rozrostla. Na pestrost naší nabídky, která je v České republice ojedinělá, má kladný vliv především spolupráce se švédskými, německými, švýcarskými a americkými partnery. Bez dobrých styků s renomovanými zahraničními agenturami se dnes nedá pokračovat ani v rybářské turistice. A tak náš aktuální katalog obsahuje nejen nabídku služeb ve Švédsku, Finsku a Norsku, ale zajišťujeme i pobyty v Rusku, na Islandu, v Egyptě, na Mauritiu, Maledivách, v Indii, v Keni, Thajsku, Kanadě nebo na Aljašce.

2009certifikatCK_resize.jpg


Cestovní kancelář PEPA je řádně koncesovaná a pojištěná firma. Akce, které jsou podle zákona 159/99 Sb. "zájezdem", musí být podle tohoto zákona pojištěny (viz poznámky v katalogu). Povinné pojištění zájezdů podle zákona 159/99 Sb. je v ceně zájezdů zahrnuto.

Od roku 1991 uběhla již řádka let a dnešní nabídka služeb cestovní kanceláře PEPA se s původní nedá srovnávat. Podařilo se nám přesvědčit většinu našich zákazníků, že budoucnost cestování je v individuálním přístupu a v cestování automobilem nebo letadlem. V minulém roce jsme pro drtivou většinu z našich bezmála 2000 zákazníků vytvářeli individuální aranžmá, kdy pobyt připravujeme na základě konkrétních požadavků klienta. Pro naši firmu to sice znamená množství práce navíc, ale můžeme si být jisti, že jsme pro spokojenost zákazníka a správný výběr dovolené učinili maximum. Množství investované práce se nám vrací v podobě stálých zákazníků, kteří v současné době tvoří 70% z celkového každoročního počtu klientů, ale také v meziročním obchodním nárůstu, který u naší firmy neklesá pod 10%.

A jaké revíry jsou mezi našimi zákazníky nejoblíbenější? Mezi příznivci přívlače jsou to především některé revíry na souostroví Aland, kde máme exkluzivní práva na prodej povolenek, dále švédské revíry Dalsland, Giman či Gafsele. Muškaři pak dávají přednost laponskému Tjuonajokk, případně jižněji položeným revírům Ammarnas nebo Hokensas. Příznivci mořské rybařiny pak využívají našich kapacit po celém norském pobřeží. Stále více se pozornost zákazníků obrací k exkluzivním revírům, kde je omezené množství návštěvníků a vydávaných povolenek a kde často platí velmi přísný rybářský řád. Exotické destinace, jako např. Kamčatku, Aljašku, Kanadu, Maledivy nebo Mauritius navštěvuje každoročně jen několik desítek rybářů, ale vynikající výsledky, kterých rybáři na výpravách do těchto míst zpravidla dosahují, vábí stále nové a nové zájemce. A můj osobní názor? Švédské Laponsko je nádherné, Aljaška nezapomenutelná, Kamčatka kouzelná, ale Stropnici nebo Lipno bych za ně nevyměnil. Každý rybář se rád vrací na místa, kde poprvé nahodil udici.

Kromě zájezdů a pobytů, které jsou zařazeny do našeho katalogu, připravujeme každoročně i výpravy pro naše stálé zákazníky a držitele zákaznických karet. V minulých letech to byly první české rybářské expedice do Grónska, na Kamčatku a do Kazachstánu, výpravy do Keni, Egypta, Gabonu, Venezuely, Chile a tradiční silvestrovský rybolov na dírkách ve Švédsku. Pro výherce některých rybářských závodů a soutěží rybářských časopisů pak připravujeme testovací rybářské akce v Norsku a Švédsku. Reportáže z našich rybářských výprav publikuje většina českých rybářských časopisů, ve spolupráci s nakladatelstvím FRAUS jsme připravili knihu "S rybářským prutem kolem světa", podíleli jsme se na přípravě dalších knih (Norsko) a DVD (Norsko, Island, Kamčatka, Laponsko, Maledivy, Kanada...). Jinými slovy: práce je více než dost a věříme že ji i v této sezóně ocení zase o něco vyšší počet našich zákazníků.

Mgr. Zdeněk Edelmann, jednatel a majitel cestovní kanceláře PEPA

PEPA cestovní kancelář s.r.o.
Hloubětínská 11
19400 Praha 9
tel. 266 610 273, 281 861 073

Otevírací doba provozovny pro veřejnost: od pondělí do čtvrtka od 10.00 do 17.45 hodin. Pátek, sobota a neděle zavřeno.

Loc: 50°6'15.861"N, 14°32'3.277"E

Poloha provozovny cestovní kanceláře viz mapa.

IČ: 27395774, DIČ: CZ27395774
Firma je zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 110479

 


Cestovní kancelář PEPA podporuje rybářský sportovní klub PEPA, který v minulých sezónách dosáhl výrazných úspěchů v ČR i na evropské úrovni.

Účast v týmových soutěžích organizovaná RSK PEPA
3. místo v soutěži družstev - XIII. Mistrovství Evropy, Norsko, Sunnfjord, 2007 (14. místo jednotlivci)
5. místo v soutěži družstev - XI. Mistrovství Evropy, Polsko, Leško, 2005
1. místo v soutěži družstev - X. Mistrovství Evropy, Švédsko, Saxnas, 2004 (9. místo jednotlivci)

Umístění RSK PEPA v ligových a divizních soutěžích (od 2006)
Juniorský tým
Krajská divize družstev 2007 - 2. místo v absolutním pořadí
Krajská divize družstev 2006 - 3. místo v absolutním pořadí
Seniorský tým
Krajská divize družstev 2007 - 1. místo v absolutním pořadí

Individuální umístění juniorských členů RSK PEPA
Narcis Holý:
1. místo - Krajský přebor v jezerním muškaření z lodi (junioři) - Sedlec, 2004
1. místo - Krajský přebor v jezerním muškaření z lodi (junioři) - Sedlec, 2005
1. místo - Krajská divize (junioři), Sázava - Přívlaky, 2005
2. místo - Krajský přebor (junioři), Berounka - Dobřichovice, 2006
3. místo - Krajský přebor (junioři), Berounka - Dobřichovice, 2007
2. místo - Krajský přebor (junioři), Sázava - Přívlaky 2007
1. místo - Krajská divize (junioři), Štičí rybník - Mirošovice, 2007
1. místo - Memoriál Theodora Kouby, Vltava - Vyšší Brod, 2007

Martin Foltýn:
1. místo - Krajský přebor (junioři), Pilský rybník - Bohdaneč, 2006
2. místo - International Youth Belgium Championship, La Strange Lake - Belgie, 2007
3. místo - Krajský přebor (junioři), Sázava - Přívlaky, 2007
3. místo - Krajská divize (junioři), Štičí rybník - Mirošovice, 2007

David Chlumský:
1. místo - XIII. Mistrovství ČR juniorů - řeka, Doubrava - Chotěboř, 2007

Jiří Svatek:
2. místo - Krajský přebor (junioři), Berounka - Dobřichovice, 2007
2. místo - Krajská divize (junioři), Štičí rybník - Mirošovice, 2007


PEPA cestovní kancelář s.r.o.
Hloubětínská 11, 19400 Praha 9
tel. 266 610 273, 281 861 073
IČ: 27395774, DIČ: CZ27395774
Firma je zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 110479